دریافت ماساژ شکلات در اصفهان

ماساژ در طول تاریخ

یکی از کهن ترین نوع درمان که توسط انسان شناخته شده، ماساژ است که به نظر می رسد از ریشه عربی مسح به معنی به آرامی فشاردادن، لمس کردن و مالیدن آمده. در پزشکی سنتی ایران در جهت پیشگیری از بیماری ها و همچنین درمان آنها و تقویت اعضا ورزش که ریاضت نامیده می شد، جایگاه خاصی داشته است که زیرمجموعه آن دلک، غمز، کبس، ماساژ با سنگ پا، انواع روغن مالی ها بوده است.
عمل ریاضت یا ورزش یک عمل ارادی است که معمولا توسط خود فرد انجام می شود در صورتی که دلک و غمز معمولا توسط فردی دیگری انجام می شده که او را دلاک می نامیدند. دلک حرکات مالشی آرام نرم یا سریع خشن روی سطح پوست بوده در صورتی که غمز ماساژهای همراه فشار بوده است که امروزه طب فشاری نامیده می شود.
در مطالعات اخیر آثار مختلف درمانی برای انواع ماساژ ها بیان شده است که شامل بهبود جریان لنف و خون، پاکسازی مجاری تنفسی، کاهش خستگی، کاهش دردهای مختلف عضلانی اسکلتی، بهبود کمیت و کیفیت خواب، کاهش استرس، افسردگی و اضطراب، کاهش کشیدگی عضلانی، افزایش قابلیت تحرک بافت نرم و افزایش دامنه حرکت بدون درد است.
چه کسی دوست ندارد که ماهیچه هایش را ورزش دهند و با ماساژ به بالاترین میزان آرامش دست پیدا کند؟ ماساژ در همه جای دنیا از نرمش های آرام بخش به حساب می آید و همه کشورها در حال ارتقاء آن هستند و رفته رفته این نرمش در حال وارد شدن به چرخه سلامتی انسان است.
هزاران نوع مختلف ماساژ وجود دارد که با سلیقه ها و نیازهای متفاوت مردم مطابقت دارد.

ماساژ شکلات - ماساژ در اصفهان - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

به یاد داشته باشید:

در ماساژ همیشه باید به این مسئله توجه کرد که چه کارهایی می خواهید انجام دهید و به چه منظوری این کارها انجام می شود.
توجه به شرایط مختلف جسمانی، سنی و بیماری های همراه مهم است. وضعیت های عمومی شامل موارد حاد مانند شوک آنافیلاکسی، صرع و تشنج، سکته قلبی، آسم، کومای دیابتیک، آپاندیسیت، نارسایی پیشرفته کلیوی، نارسایی پیشرفته ریوی، کم خونی (بسته به علت)، دیابت عارضه دار، مسمومیت حاملگی و بارداری های نابجا، هموفیلی، خونریزی ها، سرطان، مسمومیت ها، عفونت های خونی باید از ماساژ پرهیز کرد. همچنین تصلب شرایین پیشرفته، تب بسیار بالا، افزایش فشار خون ناپایدار و موارد التهابی موضعی مانند التهابات مفصلی، آرتریت روماتوئید، لوپوس و التهاب حاد رشته های عصبی، انواع مشکلات عروقی مانند فلبیت، ترومبوفلبیت، واریس های مری، کیست های خاص زانو، پوکی شدید استخوانی، زخم های باز و سوختگی های اخیر از موارد قابل ذکر منع ماساژ هستند.
نکته اساسی اینکه ماساژ درمانی یک تکنیک عملی است که باید توسط متخصص و افراد دوره دیده مورد تایید صورت گیرد. همان طور که گفته شد توجه به نوع کارکرد و هدف از آن باید مورد توجه درمانگر باشد. در روند درمان علاوه بر اخذ رضایت نامه پس از توضیحات لازم، روند ماساژ شامل شکایت اصلی، معاینات اولیه، برنامه درمانی، شرایط بیمار قبل و بعد از هرنوبت ماساژ باید بررسی شود.


ماساژ شکلات - ماساژ درمانی - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ
انواع ماساژ شکلات - ماساژ در اصفهان - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ
ماساژ شکلات - ماساژ در اصفهان - سالن ماساژ اصفهان | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

ماساژ شکلات چیست؟

ماساژ شکلات خدمتی فراتر از یک سری خدمات لاکچری و آرامش بخش است که با استفاده از شکلات های خاص ماساژ شکلات انجام می گیرد.
در ماساژ شکلات ماسور با استفاده از شکلات مایع بر روی ماهیچه های بدن حرکات دورانی انجام می دهد و تکنیک کار ماساژ شکلات همچون ماساژ روغن می باشد. این حرکات در ماساژ شکلات باعث جذب کافئین موجود در شکلات و نیز مواد معدنی آن در پوست بدن می شود.
ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود. علاوه بر آن شکلات به دلیل وفور مواد معدنی مختلف به رشد و تجلیل سلول های پوست کمک می نماید.
تنفس رایحه شکلات در طول فرآیند ماساژ شکلات تاثیری شگرف در آرامش اعصاب و از بین رفتن تنش های روحی دارد.

ماساژ شکلات - ماساژ در اصفهان - ماساژ درمانی | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

عوارض جانبی و خطرات ماساژ شکلات

اگر ماساژ با شکلات توسط درمانگران ماهر انجام شود، ریسک بسیار کمی در مقابل سایر روش‌های درمانی دارد. عوارض جانبی ماساژ شکلات ممکن است شامل درد‌های موقتی، احساس کوفتگی، کبودی، ورم و حساسیت پوستی به روغن‌های ماساژ باشد.
نکات ایمنی حین انجام ماساژ شکلات

افرادی که مبتلا به انعقاد خون و تعداد پلاکت پایین هستند و افرادی که از داروهای رقیق‌کننده خون مثل وارفارین استفاده می‌کنند، نباید تحت ماساژ‌های شدید قرار بگیرند. از ماساژ دادن برخی نواحی باید اجتناب شود مثل نواحی‌ای از بدن که لخته خون، شکستگی، زخم باز یا زخم درحال خوب‌شدن، عفونت‌های پوستی یا استخوان‌های ضعیف (بر اثر پوکی استخوان یا سرطان)، وجود دارد یا اخیرا تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
افراد مبتلا به سرطان هم باید قبل از این که تحت درمان با ماساژ قرار بگیرند با پزشک معالج خود مشورت کنند. چون فشار مستقیم روی تومورها، معمولا نتایج خوبی به دنبال ندارد.
زنان باردار قبل از اینکه از خدمات ماساژ درمانی استفاده کنند، باید با پزشک خود مشورت کنند.

ماساژ شکلات - ماساژ در اصفهان - شکلات مخصوص ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز اصفهان ماساژ مرکز اصلی ماساژ در اصفهان دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماساژور های حرفه ای خانم و ماساژور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر واز همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت سعی بر آن دارد بهترین خدمات ماساژ در اصفهان را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در اصفهان ماساژ تجربه کنید.مدیریت کلینیک اصفهان ماساژ با هدف خود را بر این گذاشته است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه اصفهان ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه اصفهان ماساژ به شرح زیر می باشد.
ماساژ تایلندی: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک اصفهان ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در اصفهان ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در اصفهان ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام این ماساژ در مجموعه اصفهان ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند.ماسورهای حرفه ای اصفهان ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک اصفهان ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا، ماساژ پرفرمنس و ماساژ شکلات می باشد.

دیگر مقالات
تمامی حقوق این سایت متعلق به ماساژ اصفهان می باشد