ماساژ مفصل زانو

ماساژ مفصل زانو - ماساژ درمانی - ماساژ درمانی در اصفهان - سالن تخصصی  ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

ماساژدرمانی زانو

مفصل زانو به‌دلیل فعالیت زیادی که در طول روز دارد از جمله مفاصلی است که به مرور زمان و با افزایش عمر امکان ابتلا به بیماری‌های مختلف مفصلی از قبیل روماتوئید، نقرس، آرتروز و دیگر بیماری‌های مفصلی- اسکلتی در آن بیشتر می‌شود. فعالیت‌های روزانه، پیاده‌روی‌های طولانی، استفاده از پله، نشستن و برخاستن‌های غلط و رعایت نکردن نکات ایمنی لازم از جمله مواردی است که به تغییر حالت زانو و بروز اختلال در عملکرد این عضو منجر می‌شود و در نهایت درد و مشکلات حرکتی را برای افراد مختلف به‌وجود می‌آورد. این مسائل در کنار افزایش سن و خشک شدن یا جا به جا شدن مایع مفصل زانو تشدید می‌شود و نگرانی‌هایی را برای بیمار به همراه می‌آورد. خوشبختانه امروزه تکنیک‌های مختلفی در طب مکمل به‌ویژه ماساژدرمانی برای درمان این دردها و پیشگیری از ابتلا به آن‌ها وجود دارد. یکی از ساده‌ترین این متدها را با هم مرور می‌کنیم.


گام اول : افزایش خون رسانی به مفصل

در مرحله اول با ماساژ ۳ دقیقه‌ای نقطه‌ای نزدیک به زانو به افزایش جریان خون در بخش زانو به‌ویژه مفصل آن کمک کنید. حتی اگر در این زمینه نتوانستید از کمک نزدیکان خود بهره بگیرید می‌توانید به تنهایی این ماساژ را روی پای خود پیاده کنید اما بهتر است که فرد دیگری در شرایطی که شما دراز کشیدید این ماساژ را روی زانوی شما انجام دهد. برای شروع لازم است به‌طور همزمان ۲ نقطه که در بخش درونی و انتهایی ران درست جایی که عضلات ران به مفصل زانو می‌رسد را با کمک انگشت شست فشار دهید. به این ترتیب که انگشت شست را به آرامی روی نقطه نمایش داده شده فشار دهید و آن را رها کنید تا ۳ دقیقه تمام شود.

گام دوم : تقویت زانو با یک حرکت

در این مرحله از فرد گیرنده ماساژ بخواهید که لبه تخت بنشیند و پاهایش را به آرامی رها کند به‌گونه‌ای که پاهایش معلق باشد بدون آن‌که فشاری به پایش وارد شود. در این حالت با کمک انگشتان شست هر ۲ دست نقطه‌ای را که زیر گردی کاسه زانو و در مرکز آن قرار دارد را به آرامی فشار دهید. می‌توانید این نقطه را ۱۵ ثانیه فشار دهید و آن را ۱۵ ثانیه رها کنید. به این ترتیب این امکان برای شما وجود دارد که این نقطه را به‌مدت یک تا ۳ دقیقه به همین روش ماساژ دهید تا به تغذیه مفصل زانو و تقویت آن کمک کنید.


گام سوم : این نقطه را ۳ دقیقه ماساژ دهید

 در بخش داخلی زانو و زیر زانو درست جایی که عضله ساق پا قابل لمس است نقطه‌ای وجود دارد که ماساژ دادن این نقطه نیز در پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های مفصلی و خشکی آن موثر خواهد بود. برای ماساژ این نقطه نیز می‌توان به‌مدت ۳ دقیقه از انگشتان شست خود کمک بگیرید. دقت کنید که هنگام ماساژ میزان فشار انگشتان‌تان به‌گونه‌ای باشد که موجب آزار دریافت‌کننده ماساژ نشود. معمولا حین دریافت ماساژ ممکن است درد بسیار خفیفی در ناحیه ماساژ دریافت شود اما اگر این درد به حدی بود که دریافت‌کننده را بی‌تاب می‌کند باید در نخستین فرصت به متخصص مربوطه مراجعه شود

گام چهارم : عضلات زانو را ماساژ دهید

برای ماساژ عضلات اطراف زانو بهتر است بیمار روی تخت دراز بکشد. در این مرحله تمامی عضلاتی که اطراف زانو وجود دارد به‌ویژه عضلات زیر و پشت زانو را به آرامی ماساژ دهید. بهتر است برای ارائه این ماساژ از روغن‌های گیاهی مانند روغن زیتون یا عصاره زنجبیل کمک بگیرید که به افزایش میزان حرارت این ناحیه و خونرسانی بیشتر به مفصل زانو کمک می‌کند. این ماساژ را ۳ تا ۵ دقیقه در هر ۲ پا تکرار کرده و سعی کنید تمامی عضلات اطراف زانو را به آرامی و با حوصله ماساژ داده و گرم کنید. برای این ماساژ می‌توانید از تمامی انگشتان کمک بگیرید و عضلات زانو را ماساژ دهید.


گام پنجم : تاندون پا را تقویت کنید

 از بیمار بخواهید که روی شکم بخوابد. در این مرحله نیز می‌توانید از روغن‌های گیاهی مثل روغن زیتون یا روغن زنجبیل استفاده کنید. در این مرحله کافی است به‌طور همزمان از هر ۲ انگشت شست کمک بگیرید تا نقطه‌ای را که در مرکز و زیر حفره زانو روی عضله پا قرار دارد را ماساژ دهید. در این مرحله می‌توانید از ماساژ فشاری کمک بگیرید به این ترتیب که ۳۰ ثانیه نقطه مورد نظر را فشار دهید و ۳۰ ثانیه آن را رها کنید. این ماساژ را به‌مدت ۳ دقیقه تکرار کنید تا خونرسانی بهتری به ناحیه پشت زانو داشته باشید.

گام ششم : انرژی‌ها را به سمت زانو هدایت کنید

در این مرحله همانطور که بیمار به شکم خوابیده است در ناحیه نزدیک به مچ پای او یک ماساژ دیگر را پیاده کنید. این ماساژ را برای هر ۲ پای چپ و راست بیمار تکرار کنید. برای این کار کافی است به اندازه ۸ انگشت از محل مچ بالا‌تر آمده و این نقطه را با کمک هر ۲ شست و با فشار اندکی که به این نقطه وارد می‌کنید ماساژ دهید. در این مرحله علاوه بر خونرسانی مناسب به سمت زانو انرژی‌های بیشتری به این سمت حرکت می‌کند که به مرور به بهبود وضعیت زانو و پیشگیری از خشکی و درد آن منجر می‌شود.کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز اصفهان ماساژ مرکز اصلی ماساژ در اصفهان دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماساژور های حرفه ای خانم و ماساژور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر واز همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت سعی بر آن دارد بهترین خدمات ماساژ در اصفهان را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در اصفهان ماساژ تجربه کنید.مدیریت کلینیک اصفهان ماساژ با هدف خود را بر این گذاشته است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه اصفهان ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه اصفهان ماساژ به شرح زیر می باشد.
ماساژ تایلندی: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک اصفهان ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در اصفهان ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در اصفهان ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام این ماساژ در مجموعه اصفهان ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند.ماسورهای حرفه ای اصفهان ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک اصفهان ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا، ماساژ پرفرمنس و ماساژ شکلات می باشد.

دیگر مقالات
تمامی حقوق این سایت متعلق به ماساژ اصفهان می باشد