ماساژ آروماتراپی

رابطه ی ماساژ آروماتراپی و رایحه ها

کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است. چون مواد اولیه تولید اسانس از گیاهان گرفته می شود، این علم در زیر شاخه گیاه درمانی قرار می گیرد و همراه درمان با گل می باشد. اصطلاح آروماتراپی، به معنای استفاده از روغن های معطر و خوشبو در درمان بیماری ها می باشد که یکی از درمانهای مکمل و معمولا در ترکیب با سایر درمانها به کار می رود.
ما خود به نوعی بهترین و مناسب ترین رایحه درمان برای خودمان هستیم. بعضی از رایحه ها موجب شادی ما می گردند. به عنوان مثال شامپویی را انتخاب میکنیم که رایحه ی خوشبو داشته باشد. بعضی از روغن های پایه سبب رفع خستگی ماهیچه ها میشوند و ما میتوانیم این روغن ها را در ترکیبات صابون ها ، شامپو ها، کرم های دست و صورت و لوسیون های ساخته شده در آزمایشگاه ها و کارخانجات بیابیم از این رو در هنگام استفاده از این محصولات ما به نوعی در حال تجربه رایحه درمانی هستیم . اگر چه این اعمال بسیار روزمره و کم اهمیت به شمار آیند.
برای مثال استشمام چند قطره از اوکالیپتوس در هنگام سرماخوردگی سبب باز شدن راه تنفس می شوند . یا نوجوانان برای برطرف کردن دانه های سرسیاه پوست از روغن درخت چای و ترکیبات حاوی این روغن استفاده می نمایند . تمامی این ها رایحه درمانی است. هنوز برخی از انسان ها تردید دارند که با استفاده موضعی از یک روغن پایه چگونه میتوان بیماری های درونی را درمان کرد با این وجود افرادی که رایحه درمانی را تجربه کرده اند همگی از تاثیرات بسیار سودمند آن سخن می گویند.

ماساژ روغن معطر گیاهی - ماساژ آروماتراپی | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

نکاتی در مورد ماساژ آروماتراپی

دلیل انتخاب روغن های ماساژ آروماتراپی
در انتخاب روغن برای ماساژ آروماتراپی بطور کلی ایجاد ی ترکیب بهتر عمل کردن، از سه روغن و سپس استفاده از یک روغن حامل وجود دارد. ترکیب هم افزایی در واقع مخلوط کردن روغن ها با یکدیگر است که سبب می شود آنها خواص یکدیگر را افزایش دهند و عطر و بوی دل انگیزی داشته باشند. مثلا عطر روغن اسطوخودوس فشار خون را در حالت طبیعی نگه می دارد.
نحوه عمل ماساژ آروماتراپی

زمانی که روغن ها را باهم مخلوط می کنید می توانید ماساژ را شروع کنید. این امر می تواند با ماساژ کامل بدن ، پشت ، قفسه سینه ، بازوها ، پاها ، سر و معده صورت گیرد. ماساژ آروماتراپی باید ملایم اما محکم باشد. این ماساژ از ناحیه پشت و در حالیکه روی شکم خوابیده اید شروع می شود.
تکنیک های ماساژ آروماتراپی

روغن را بصورت رفت و برگشت بر روی پوست می مالند که این امر باعث گرم شدن پوست، عضلات و آماده سازی بدن برای ماساژ بافت های عمیق می شود. وقتی که عضلات گرم می شوند ماساژور نحوه ماساژ، فشردن پوست و عضلات را عمیق تر خواهد کرد. این ماساژ نباید دردناک باشد بلکه عمیقا آرامش بخش خواهد بود.
فواید ماساژ آروماتراپی

در طول ماساژ آروماتراپی پوست گرم شده و خون در سطح پوست جریان سریعتری پیدا می کند. افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن از جمله ویژگی های این نوع ماساژ است که باعث بهبودی بیماری یا هرگونه آسیب می گردد. همانطور که گردش خون افزایش می یابد روغن ها از طریق پوست جذب می شوند و به تمام ارگان های بدن نفوذ می کنند و اثر درمانی خواهند داشت. در حین ماساژ شما باید کاملا آرام باشید و گاهی حتی احساس خواب خواهید داشت.

در طول ماساژ آروماتراپی پوست گرم شده و خون در سطح پوست جریان سریعتری پیدا می کند. افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن از جمله ویژگی های این نوع ماساژ است که باعث بهبودی بیماری یا هرگونه آسیب می گردد. ماساژ آروماتراپی نباید دردناک باشد بلکه عمیقا آرامش بخش خواهد بود.


نحوه عمل آروماتراپی

عطرهای آرام بخش می توانند به طور مستقیم بر آمیگدال و هیپوکامپ، دو ساختار مغز که با تجربه حافظه و احساسات شما ارتباط دارند، تاثیر بگذارد. به همین دلیل است که آروماتراپی می تواند بر چیزی بیشتر از احساس بو، برای ما تاثیر بگذارد.
علاوه بر این، بسیاری از روغنهای ضروری حاوی ترکیباتی هستند که "ترپن ها" نامیده می شوند که توسط بدن بسیار سریع جذب می شوند. از این رو، متخصصین این فن، بر این باورند که عطرهای خاص می توانند بر عملکردهای خاص مغز تأثیر بگذارند.
به عنوان مثال، اسطوخودوس معمولا به عنوان یک روغن آرام بخش در نظر گرفته می شود؛ و تصور می شود روغن رزماری و لیمو بیشتر تحریک کننده است.
دقیقا هنوز مشخص نشده است که آروماتراپی چگونه کار می کند، و ممکن است سایر تعاملات شیمیایی بین روغنهای اساسی و بدن شما نیز وجود داشته باشد که ممکن است به اثر آنها اضافه کند.
دکتر Kiecolt-Glaser و تیم او یک مطالعه برای آزمایش اثرات اسانس روغن اسطوخودوس، روغن لیمو و آلودگی آب ساده در ۵۶ شرکت کننده سالم طراحی کردند؛ دکترKiecolt-Glaser می گوید: مردم نباید نتایج درمانی عالی را انتظار داشته باشند. من به آن مانند یک عطر فکر می کنم. تا زمانی که انتظار نداشته باشید که اثرات درمانی داشته باشد، اگر از بوی آن لذت ببرید، عالی است. با این حال، مطالعات دیگر نتایج مثبت نشان داده است. اثرات آروماتراپی به طور پیوسته مورد تحقیق قرار گرفته است، و برخی از موارد که در آن کارشناسان نتایج مثبتی دیده اند وجود دارد

ماساژ روغن معطر گیاهی - ماساژ آروماتراپی | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

کاربرد های درمانی ماساژ آروماتراپی

از آنجایی که آروماتراپی در عمل چیزی شبیه ماساژ سوئدی می‌باشد، اغلب از آن برای درمان درد های عضلانی، گرفتگی مفاصل یا اضطراب ذهنی استفاده می‌شود. مشکلات دیگری همچون اختلالات زیر نیز با این نوع ماساژ قابل درمان است:
• سردرد • بی‌خوابی • اختلالات گوارشی • سندرم پیش از قائدگی (PMS) • کمردرد

ماساژ روغن معطر گیاهی - ماساژ آروماتراپی - ماساژ در اصفهان | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

رعایت این نکات هنگام ماساژ آروتراپی الزامی ست

• با پزشک خود قبل از گرفتن این نوع ماساژ مشورت کنید. ماساژ آروماتراپی ممکن است بر روی برخی افراد با شرایط خاص سازگار نباشد.
• اسانس‌ ها، رایحه‌ ها و روغن‌ های گیاهی از طریق پوست جذب می‌شوند. بنابراین بهتر است مطمئن شوید که به عطر ها حساسیت ندارید.
• زنان باردار نیز قبل از ماساژ آروماتراپی حتما با پزشک زنان برای گرفتن این نوع ماساژ مشورت کنند.
ماساژ نباید به طور مستقیم بر روی کبودی، زخم‌ های پوستی، پوست ملتهب، تومور، فتق شکم یا شکستگی انجام شود.
• قبل از ماساژ، وعده غذایی سنگین نخورید.
• زنانی که در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه و یا سایر سرطانهای حساس به هورمون هستند، باید از روغن اسطوخودوس و روغن درخت چای که دارای اثرات استروژنی هستند، اجتناب کنند.
• افراد مبتلا به آسم، ممکن است استفاده از روغن های اسانس برای آنها محرک و باعث حمله شود.
• زنان باردار در سه ماهه اول بارداری خود باید از روغن های اسانس اجتناب کنند.
• افراد مبتلا به فشار خون بالا نیز باید از روغن های اسانس مانند رزماری اجتناب کنند، زیرا این روغن برای آنها باعث تحریک و بالا رفتن فشار خون خواهد شد.
• روغن های اسانس باعث تحریک پوست شما می شود، و این دلیل آن است که به شما توصیه می شود تا در هنگام استفاده بر روی پوست، آن را با یک روغن خنثی ترکیب کرده و سپس استفاده کنید.
  • • سایر عوارض جانبی نادر می تواند شامل سردرد، زخم پوستی و آسیب به عصب باشد. بدون راهنمایی از طرف مراقب بهداشت و سلامت خود، هرگز این روغن ها را نخورده و نیاشامید.
• • با این حال که آروماتراپی نمی تواند بیماری ها را درمان کند، اما میتواند در کنار درمان شما قرار گرفته و نشانه های عوارض جانبی درمان را کاهش دهد.


ماساژ روغن معطر گیاهی - انواع ماساژ آروماتراپی - ماساژ در اصفهان | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز اصفهان ماساژ مرکز اصلی ماساژ در اصفهان دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماساژور های حرفه ای خانم و ماساژور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر واز همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت سعی بر آن دارد بهترین خدمات ماساژ در اصفهان را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در اصفهان ماساژ تجربه کنید.مدیریت کلینیک اصفهان ماساژ با هدف خود را بر این گذاشته است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه اصفهان ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه اصفهان ماساژ به شرح زیر می باشد.
ماساژ تایلندی: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک اصفهان ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در اصفهان ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در اصفهان ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام این ماساژ در مجموعه اصفهان ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند.ماسورهای حرفه ای اصفهان ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک اصفهان ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا، ماساژ پرفرمنس و ماساژ شکلات می باشد.

دیگر مقالات
تمامی حقوق این سایت متعلق به ماساژ اصفهان می باشد