ماساژ سوئدی

پیدایش ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی بر اساس آناتومی و فیزیولوژی توسط یک فیزیولوژیست سوئدی، هنریک لینگ (۱۷۷۶-۱۸۳۹) با عنوان “پزشکی ژیمناستیک” به وجود آمد. پزشکی ژیمناستیک شامل حرکات انجام شده توسط درمان کننده  بود که در دانشگاه استکهلم سوئد به ثبت رسید. ماساژ سوئدی به عنوان “جنبش سوئدی درمان” در اروپا و شناخته شده و در اواسط قرن نوزدهم به آمریکا آمد. امروز این ماساژ را به عنوان ماساژ سوئدی می شناسند که پایه و اساس انواع دیگر ماساژ غربی، از جمله ماساژ ورزشی، ماساژ بافت عمیق و ماساژ آروماتراپی است.
روش مدرن از ماساژ سوئدی از طریق مطالعه بر روی فیزیولوژی، ژیمناستیک، و با بهره گیری ازتکنیک های ماساژ چین، مصر، یونان و روم ساخته شده است. ماساژ شامل مالش طولانی و با فشار، مالیدن، اصطکاک، ضربه زدن، و تکان دادن با دست است. ماساژ سوئدی فراتر از آرامش می رود.
ماساژ سوئدی
بسیار مفید برای افزایش سطح اکسیژن در خون، کاهش سموم عضلات، بهبود گردش خون، انعطاف پذیری بدن و کاهش تنش است. مطالعه انجام شده توسط مرکز ملی طب مکمل و جایگزین، که درنیویورک تایمزبه چاپ رسید، نشان داد که افرادی که ۴۵ دقیقه ماساژ سوئدی دریافت می کنند، این ماساژ کاهش قابل توجهی درسطح هورمون استرس، کورتیزول، و همچنین تولید آرژینین و که می تواند منجر به افزایش کورتیزول شود، را در بدن آنها در پی دارد. و نیز میتواند درافزایش تعداد لنفوسیت ها، که سلول های سفید خون هستند و بخشی از سیستم ایمنی بدن می باشند، کمک کند. ماساژ سوئدی با استفاده از ۵ حرکات پایه برای افزایش گردش خون انجام می گردد. درمانگر با استفاده از فشار محکم اما ملایم، با کمک روغن که اصطکاک را کاهش می دهد، برای فشرده سازی و شل شدن عضلات، و درجهت جریان خون حرکات خود را انجام میدهد.

ماساژ سوئدی - ماساژ و کاهش استرس | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

نامگذاری ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی بر خلاف نوع آسیایی ماساژ که مبتنی بر نقاط انرژی می باشد، ملهم به مفاهیم آناتومی و فیزیولوژی ست. پزشک هلندی، (Johan Georg Mezger (۱۹۰۹-۱۸۳۸ به عنوان فردی شناخته می شود که حرکات اولیه ضربه ای را ابداع کرد که در ادامه به ماساژی که هم اکنون انجام می دهیم بدل گردید.
 بر اساس نظر Robert Noah Calvert، نویسنده کتاب، “تاریخچه ماساژ” سیستم Mezger با سیستم Ling تلفیق شده و به دلیل مقدم بودن این سیستم، روش Ling تحت عنوان “سیستم ماساژ سوئدی” نامیده شد. امروزه این روش در آمریکا تحت عنوان “ماساژ سوئدی” و در سوئد تحت عنوان “ماساژ کلاسیک” نامیده می شود.
ماساژ سوئدی در نیمه اول قرن ۲۰ تکامل یافت تا به عنوان یک سیستم کامل فیزیوتراپی شامل دستکار های نرم بافت، حرکات، آب درمانی و الکتروتراپی شناخته شود. با ورود پزشکی مدرن، بیمارستانها و داروهای جدید، این روش کمتر مورد توجه قرار گرفت. بنجامین بیان می دارد که شوق برای ماساژ در دهه ۱۹۷۰ به عنوان بخشی از حرکتهای فرهنگی بود. موسسه Esalen در کالیفورنیا، ماساژ Esalen را ابداع کرد، که توسط نور شمع صورت می گرفت.
این روش، ماساژ سوئدی را نیز تحت تاثیر قرار داد و منجر به تبدیل این ماساژ به حرکات ملایم تر گردید. در صورتی که به دنبال نتیجه گرفتن می باشید، بهتر است یک زمان برای ماساژ عمقی عضلات رزور کنید. امروزه ماساژ سوئدی و ماساژ عمقی عضلات بیشتر در مراکز آب درمانی درخواست می گردد. پیش و در طول جلسه ماساژ سوئدی، با درمانگر خود در ارتباط باشید، این کار سبب می گردد که ماساژ بسته به نیازهای شما تغییر کند.

ماساژ سوئدی - تاریخچه ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

توضیحات کلی در مورد ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی یکی از انواع ماساژ سهل و آسان برای تمام بدن است و مناسب افرادی است که:
تازه به ماساژ رو آورده‌اند؛ تنش ماهیچه‌ای بسیار دارند؛ و نسبت به لمس دست‌ها حساس هستند.
ماساژ سوئدی به رفع گره‌های ماهیچه‌ای و دردهای خفیف کمک می نماید. همچنین گزینه‌ی خوبی برای آرام و رها‌شدن کل بدن است. ماساژ باید مستقیما روی پوست انجام شود، اما می‌توانید در طول ماساژ خودتان را با یک پوشش خاص مثل ملحفه یا پارچه بپوشانید و هنگام ماساژ قسمت‌های مختلف، همان بخش‌ها را در اختیار ماساژور بگذارید.
ماساژور تلفیقی از موارد زیر را به‌کار می‌گیرد: مالش بدن؛ حرکت طولانی دست‌ها روی بدن به سوی قلب؛ حرکات دایره‌ای عمیق؛ ضربه و لرزش؛ تکنیک‌ حرکات مفصلی. ماساژ سوئدی معمولا بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زمان می برد. این ورزش به عمق ماهیچه ها و استخوان ها نفوذ می کند و جریان خون به سمت قلب را سرعت می بخشد. زمان بهبودی از آسیب های وارده بر ماهیچه ها را کاهش می دهد، دفع اوریک اسید و لاکتیک را افزایش می دهد و در آخر قابلیت ارتجاعی رباط و زرد پی را بیشتر می کند. چنانچه دچار تنبلی مزمن عضلات هستید و یا اگر شغل شما طوری است که باید همیشه مشغول کارهای سخت فیزیکی باشید، ماساژ سوئدی برای شما نقش دارو را ایفا می نماید.

این نوع ماساژ به عمق ماهیچه ها و استخوان ها نفوذ می کند و جریان خون به سمت قلب را سرعت می بخشد. زمان بهبودی از آسیب های وارده بر ماهیچه ها را کاهش می دهد، دفع اوریک اسید و لاکتیک را افزایش می دهد و در انتها قابلیت ارتجاعی رباط و زرد پی را بیشتر می کند.

ماساژ سوئدی - فوائد ماساژ سوئدی | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

ماساژ سوئدی - ماساژ و زیبایی پوست | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

مزایا و کیفیت انحصاری ماساژ سوئدی برای بدن

مطالعات و تحقیقات علمی و دانشگاهی و میدانی بسیار زیادی در رابطه با مزایای روحی و فیزیولوژیکی ماساژ سوئدی انجام شده است.
به عنوان مثال: مطالعات نشان می دهد که ماساژ سوئدی برای کمک به درمان آسیب های ورزشی شناخته شده است و همچنین به عنوان راه حل غیر قابل کتمان در بهبود دردهای نواحی مختلف بدن شناخته می شود و اکثر مزایای ماساژ سوئدی به جهت انجام نوعی ماساژ است که همواره حرکات آن به سمت قلب پیشروی می کند و در بهبود گردش خون فرد نقش بسزایی دارد.
یکی از مزایای اصلی ماساژ سوئدی، اثر آرامش بخش آن است. بیش از ۴۰% از مشتریانی که از ماساژ سوئدی استفاده می کنند, به جهت دریافت آرامش درونی و دفع استرس است. ماساژ سوئدی نیز برای کاهش خستگی و کاهش علائم مرتبط با افسردگی و اضطراب شناخته شده است.

ماساژ سوئدی - ماساژ و سلامتی بدن | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز اصفهان ماساژ مرکز اصلی ماساژ در اصفهان دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماساژور های حرفه ای خانم و ماساژور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر واز همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت سعی بر آن دارد بهترین خدمات ماساژ در اصفهان را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در اصفهان ماساژ تجربه کنید.مدیریت کلینیک اصفهان ماساژ با هدف خود را بر این گذاشته است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه اصفهان ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه اصفهان ماساژ به شرح زیر می باشد.
ماساژ تایلندی: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک اصفهان ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در اصفهان ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در اصفهان ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام این ماساژ در مجموعه اصفهان ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند.ماسورهای حرفه ای اصفهان ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک اصفهان ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا، ماساژ پرفرمنس و ماساژ شکلات می باشد.

دیگر مقالات
تمامی حقوق این سایت متعلق به ماساژ اصفهان می باشد