ماساژ تایلندی چیست؟

ماساژ تایلندی به درازای عمر تاریخ

ماساژ تایلندی یک مهارت دستی hsj که با استفاده از کشش مثبت و فشار ملایم در مسیر و امتداد خطوط انرژی انجام می پذیرد.
در کشور تایلند همه جا مکانهایی با عنوان ماساژ به چشم می خورد.ممکن است تنها یک حصیر کوچک که روی زمین پهن شده و یا تختها و صندلیهایی که کنار هم چیده شده …اساس ماساژ تایلندی ، این هنر باستانی ؛درمان بدن برای شفا ،سلامت و تندرستی و تغییر و دگرگونی است.
ماساژ تایلندی یک گونه ماساژ درمانی و سنتی برای رهایی از استرس و فشار عصبی می باشد. ریشه های این نوع ماساژ را می توان در یوگا، طب آیورودا و تمرینات و آداب معنوی بودا رهگیری کرد. علاوه بر این، ماساژ تایلندی برای درمان کمردرد، گرفتگی گردن، درد شانه و آسیب هایی که در حین ورزش به ماهیچه ها وارد می شود و کشیدگی تاندون کاربرد دارد.
تکنیک ماساژ سنتی تایلندی به عنوان جامع ترین رویکرد درمانی، دانش علمی مدرن ساختار فیزیولوژی بدن انسان را با درمان های سنتی شرقی در هم می آمیزد. ماساژ تایلندی با به کارگیری فشارهای ریتمیک، تاب دادن بدن و کشش های عمقی باعث از بین رفتن گرفتگی های عضلانی و افزایش جریان خون در بدن می شود. عقبه ی ماساژ تایلندی به ۲۵۰۰ سال پیش باز می گردد. این نوع درمان اولین بار توسط شیواگو کمارپاج که یک پزشک هندی بود، به کار گرفته شد. گفته می شود که این پزشک، دوست و پزشک اختصاصی بودا بوده است.
ماساژ تایلندی
 به ماساژ یوگای تایلندی هم معروف است چون درمانگر از دست ها و پاهای خود برای کشش بدن شما به فرم های مختلف حرکات یوگا استفاده میکند. به همین علت شاید بتوان گفت که ماساژ تایلندی به نوعی یوگایی است که بدون هیچ زحمتی انجام میشود. ماساژ سنتی تایلندی، خصوصا در کاهش فشارهای ذهنی و روحی موثر است.

ماساژ تایلندی - ماساژ و زیبایی | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

تأثیر ماساژ تایلندی بر سلامت و زیبایی پوست

رابطه ای میان ماساژ تایلندی و زیبایی پوست و شادابی وجود دارد که باید آن را بدانید.با افزایش جریان گردش خون در عضلات، اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه‌ها رسیده و همچنین مواد زایدی چون اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه‌ها دفع می‌شوند که باعث رفع خستگی عضلات می‌شود.
با گرم کردن و تقویت عضلاتی که از آنها کمتر استفاده می‌شود، احتمال آسیب‌های آتی به عضلات کاهش یافته و پیری عضلات را به تعویق می‌اندازد. با رساندن اکسیژن و مواد غذایی بیشتر به عضلات، به بهبود نسوج آسیب دیده کمک کرده و دوره بهبودی آنها را کاهش می‌دهد؛
در نتیجه درد، کوفتگی و سفتی عضلات را از بین می‌برد.  افزایش جریان خون در سطح پوست، مواد غذایی بیشتری به پوست می‌رسد که باعث تقویت پوست و مقابله بیشتر با بیماریهای پوستی می‌شود.با تحریک غدد چربی زیرپوستی، چربی بیشتری ترشح شده که باعث نرم و لطیف‌تر شدن پوست می‌شود.
با فعال‌تر کردن غدد مترشحه عرق باعث دفع بیشتر توکسین، اوره و دیگر مواد زاید از بدن می گردد. با پوسته‌ریزی سلولهای مرده پوست، باعث شادابی و روشنی بیشتر پوست می‌شود با تحریک انتهای اعصاب پوستی، باعث آرام شدن سیستم عصبی شده که خود موجب آرام بخشی می‌شود.

انواع ماساژ تایلندی - ماساژ و پوست | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

مطلبی کوتاه پیرامون ماساژ تایلندی

ماساژور ماساژ تایلندی از روی لباس فشارهای ملایم و کشش های ماهیچه های را به صورت ملو و ریتمیک اعمال می کند (به علت تکنیک ماساژ ممکن است تا چند روز پس از دریافت آن، فرد احساس درد داشته باشد که امری طبیعی می باشد)برای اعمال یک ماساژ تایلندی کامل بین ۲ تا ۳۰/۲ ساعت زمان نیاز است.
اما اگر زمان محدود دارید باعث نمی گردد  ماساژ تایلندی موثری نداشته باشید فقط تلاش نمایید جاهایی که میخواهید ماساژداده شود با توجه به زمان محدود ، کامل باشد کشش بیش از حد باعث ایجاد آسیب و صدمه می شود تنها بعد از مدت کوتاهی تجربه ماساژ دادن به زودی مشخص خواهد شد که هر شخصی آستانه تحمل و حساسیت و انعطاف پذیری متفاوتی دارد. مثلا محتمل است برای برخی از افراد فشارهای عمیق باعث ایجاد حس بیش از حس تعادل می شود در صورتی که برای بقیه افراد فشارهای ملایم و آهسته ممکن است باعث ایجاد درد شود انعطاف پذیری و تحمل کشش ها نشان دهنده تغییرپذیری همسان است و این قضیه بسیار مهم است که یک فرد یاد بگیرد و سریعا تشخیص دهد چه درجه ای از فشار و کشش مناسب می باشد.
در ماساژ تایلندی بر خلاف ماساژ مدرن-که با ضربه های پی در پی روی بدن بدون پوشش انجام می پذیرد- ماساژور ماساژ تایلندی از روی لباس فشارهای ملایم و کشش های ماهیچه های را به صورت آرام و ریتمیک اعمال می نماید( به علت تکنیک ماساژ ممکن است تا چند روز پس از دریافت آن، فرد احساس درد داشته باشد که امری طبیعی می باشد).
ماساژ تایلندی با تحریک غدد چربی زیرپوستی، چربی بیشتری ترشح شده که باعث نرم و لطیف‌تر شدن پوست می‌شود.
ماساژ تایلندی با فعال‌تر کردن غدد مترشحه عرق باعث خروج بیشتر توکسین، اوره و دیگر مواد زاید از بدن می‌شود.
ماساژ تایلندی با پوسته‌ریزی سلولهای مرده پوست، باعث زیبایی و درخشندگی بیشتر پوست می‌شود.
ماساژ تایلندی با تحریک انتهای اعصاب پوستی، باعث آرام شدن سیستم عصبی شده که خود موجب آرامبخشی می گردد.

ماساژ تایلندی - حرکات ماساژ تایلندی | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

فوائد خاص ماساژ تایلندی

۱: تاثیر ماساژ تایلندی بر روی عضلات
تکنیک های اعمال فشار در ماساژ تایلندی بسیار شبیه تکنیک های مورد استفاده در ماساژ آزاد سازی بافت است. در این ماساژ اعمال فشار معمولا با تکنیک شست فشاری است که در این حالت شست ها طبق آناتومی بدن فرد و مطابق با ان یا به صورت روی هم و یا به صورت کنار هم قرار میگیرد اعمال چنین فشاری روی عضلاتی که دچار اسپاسم شده اند و ... یا اعصابی که بین این عضلات گیر کرده اند باعث ازاد سازی اسپاسم عصلات شده همچنین همراه کردن این ماساژ با طب سوزنی اثر بخشی بسیار بیشتری خواهد داشت.
۲:نرم کردن مفاصل
همچنان که در قسمت ماساژ تایلندی گفته شد در این ماساژ از پوزیشن های زیادی استفاده میشود که و اعمال فشار نیز به صورت کششی و فشاری است این فشار ها باعث افزایش انعطاف پذیری مفاصل و عضلات شده و حداکثر دامنه حرکتی مفاصل را بیشتر میکند همچنین میتواند در کم کردن درد و ضعف عضلانی و مفصلی تاثیر داشته باشد.
۳:افزایش گردش خون
مثل سایر ماساژ ها، ماساژ تایلندی هم مسبب افزایش میزان گردش خون در ناحیه مورد ماساژ می گردد این افزایش باعث تسریع بهبودی عضله مورد نظر می شود.
۴:بالانس و افزایش سطح انرژی
برگرفته از طب سنتی چینی ماساژ تایلندی در طول چاکرا های انرژِ اعمال فشار میکند . در طب سنتی چینی این ذهنیت و اعتقاد وجود دارد که تحریک مقاط خاص بدن که به چاک راه های انرژی نیز معروف هستند میتوان با به جریان انداختن انرژی های راکد باعث افزایش جریان انرژیِ سالم که به qi معروف است بشود. در طول این ماساژ تراپیست روی مریدن ها نیز کار میکند تا احساس ازاد سازی انرژی را پیدا کند.
۵:بهبود بیماری سیاتیک، سر دردو درد گردن
استفاده از طب های فشاری ، سوزنی جریان های مریدین ، انواع ماساژ ها در ترکیب با هم سعی در کم کردن این نوع درد ها را دارند در این بین ماساژ تای که ترکیبی از بسیاری تکنیک هاست میتواند در رسیدن به این اهداف بسیار کمک کننده باشد تا علایم درد و اختلال ها را از بین ببرد همچنین در عین حال که بعضی از این تکنیک ها اذیت کننده هستند تاثیر شگفت آوری روی اضطراب و افزایش شاخص سلامت دارند.

از فوائد و مزایای ویژه ماساژ تایلندی می توان به سم زدایی و تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش جریان و کاهش فشار خون، آرامش بخشی و افزایش انعطاف پذیری ماهیچه ها و تحرک، بهبود تنفس، بهبود وضعیت تعادل بدن و مشکلات مربوط به انسداد انرژی، بهبود عملکرد ورزشی، درمان دردهای کمر، پیشگیری از بیماری ها و کند کردن روند پیری اشاره کرد. ماساژ سنتی تایلندی به تقویت سیستم عصبی کمک شایان توجهی  می نماید.

ماساژ تایلندی - ماساژور حرفه ای | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

نکته مهم در اعمال ماساژ تایلندی

از کشش های بیش از حد در ماساژ تایلندی خودداری کنید:
کشش بیش از حد باعث ایجاد آسیب و صدمه می شود تنها بعد از مدت کوتاهی تجربه ماساژ دادن به زودی مشخص خواهد شد که هر شخصی آستانه تحمل و حساسیت و انعطاف پذیری متفاوتی دارد.
مثلا ممکن است برای برخی از افراد فشارهای عمیق باعث ایجاد حس بیش از حس تعادل می شود در صورتی که برای بقیه افراد فشارهای ملایم و آهسته ممکن است باعث ایجاد درد شود انعطاف پذیری و تحمل کشش ها نشان دهنده تغییرپذیری همسان است و این قضیه بسیار مهم است که یک شخص یاد بگیرد و سریعا تشخیص دهد چه درجه ای از فشار و کشش مناسب است.
فشار اگر قوی و شدید باشد، باعث ایجاد درد می شود. همچنین فشار از درجه یواش و آهسته شروع کرده و به تدریج افزایش دهید. به چهره فردی که ماساژ می دهید نگاه کنید، تا متوجه شوید که ماکزیمم فشاری که باید استفاده کنید چه مقدار است. همیشه این قضیه مهم است که از فرد ماساژگیرنده تصدیق کلامی بگیرد که آیا کشش داده شده بیش از حد نیست؟! سن افراد نشان دهنده انعطاف پذیری و آستانه تحمل درد نیست برخی از افراد بسیار جوان می توانند بدن بسیار سخت داشته باشد در حالی که برخی دیگر در سن هفتاد سالگی که مورد مراقبت قرار می گیرند دارای انعطاف پذیری قابل توجهی باشند.

ماساژ تایلندی - ماساژ و زیبایی پوست | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز اصفهان ماساژ مرکز اصلی ماساژ در اصفهان دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماساژور های حرفه ای خانم و ماساژور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر واز همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت سعی بر آن دارد بهترین خدمات ماساژ در اصفهان را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در اصفهان ماساژ تجربه کنید.مدیریت کلینیک اصفهان ماساژ با هدف خود را بر این گذاشته است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه اصفهان ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه اصفهان ماساژ به شرح زیر می باشد.
ماساژ تایلندی: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک اصفهان ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در اصفهان ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در اصفهان ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام این ماساژ در مجموعه اصفهان ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند.ماسورهای حرفه ای اصفهان ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک اصفهان ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا، ماساژ پرفرمنس و ماساژ شکلات می باشد.

دیگر مقالات
تمامی حقوق این سایت متعلق به ماساژ اصفهان می باشد