نکاتی در مورد روغن ماساژ

انواع روغن ماساز - روغن ماساژ - خواص روغن ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

اهمیت روغن ماساژ در سالن ماساژ

ماساژور ها مطلع هستند که یکی از بهترین راه ها برای داشتن ماساژ مناسب و ایده آل، استفاده از روغن ماساژ با کیفیت در حین انجام عمل ماساژ روغن و حوله داغ و یا ماساژ سنگ داغ است. با طیف وسیعی از روغن ماساژ که در حال حاضر در بازار موجود است، انتخاب بهترین و با کیفیت ترین روغن ماساژ می تواند تا اندازه ای دشوار باشد. به طور کلی برای هر نوع تکنیک ماساژ به یک روغن اختصاصی احتیاج است، اما ممکن این انتخاب به اولویت و خواسته های فرد ماساژ گیرنده نیز ارتباط پیدا کند. شما به عنوان ماساژور می توانید ماساژ خود را بدون استفاده از روغن ماساژ انجام دهید، اما اصطکاک بین بدن و دستان ممکن است باعث ناراحتی فرد ماساژ گیرنده شود. استفاده از روغن باعث افزایش تاثیرات کلی ماساژ می گردد که نتیجه آن احساس تجربه ای بی نظیر از آرامش است. بهترین نوع روغن ماساژ برای انجام انواع ماساژ توسط ماساژور های حرفه ای کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ استفاده می شود تا ماساژ در اصفهان را با بالاترین کیفیت تجربه نمایید.
برای انتخاب و خرید بهترین نوع روغن ماساژ در اصفهان کافی است با تسم اصفهان ماساژ در اصفهان با شماره  تماس حاصل نمایید.


نکاتی برای انتخاب روغن ماساژ مناسب

روغن ماساژ به عنوان یکی از اساسی ترین ابزار ماساژ می بایست ویژگی های خاصی داشته باشند که برای استفاده مناسب به درستی کار آیند. برخی از این عوامل اصلی و تاثیرگذار عبارتند از:
ویسکوزیته (چسبندگی) پایین روغن ماساژ: روغن ماساژ باید ویسکوزیته کم داشته باشد زیرا سبب می گردد روغن ماساژ به سهولت بر روی بدن جریان یابد. ماسور (ماساژور) باید بتواند پس از استفاده از روغن ماساژ روی پوست فرد ماساژ گیرنده دست های خود را حرکت دهد. هر روغن ماساژ چسبنده ای برای استفاده در ماساژ کارآیی ندارد.
خلوص روغن ماساژ: روغن ماساژ مورد استفاده برای ماساژ باید خالص و دارای چگالی پایینی باشد. روغن ماساژ باید فیلتر و تصفیه گردد تا پوست فرد ماساژ گیرنده بیش از حد چرب نگردد.
قابل جذب اما نه فوری: ممکن است یکسری روغن ماساژ که پس از اعمال سریع جذب می شوند وجود داشته باشد. چنین روغن هایی برای ماساژ چندان مناسب نیستند. روغن ماساژ باید جذب پوست بدن گردد، اما تا زمانی که ماساژ درمانی ادامه دارد، روغن ماساژ هم باید بر روی پوست موجود باشد. از دیگر سو، روغن ماساژ نباید پوست بدن فرد ماساژ گیرنده را خشک کند.
عطر خوب روغن ماساژ: هدف ماساژ این است که به شما آرامش جاویدان و لایتناهی داده شود و این موضوع را با روغن ماساژ بد بو بدست نمی آید. اجتناب از چنین روغن ماساژ ی و استفاده از آنهایی با بویی دلپذیر دارند، مهم است. بوی خوش در روند آرامش افزایی فرد ماساژ گیرنده بسیار بسیار حائز اهمیت و مهم می باشد.
مرطوب کنندگی روغن ماساژ: روغن ماساژ مناسب باید پوست فرد ماساژ گیرنده را رطوبت ببخشد. به این معنا که پوست در مدت زمان مشخص حتی بعد از ماساژ هیداراته باشد.

انواع روغن ماساز - روغن ماساژ - خواص روغن ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

نکات مهم در خرید روغن ماساژ مناسب

هنگام انتخاب روغن ماساژ مناسب، مهم است که به برخی عوامل مهم را لحاظ کنید. با طیف وسیعی از آنها، انتخاب تنها به ترجیح شخصی شما به عنوان ماساژور حرفه ای و یا فرد خواهان ماساژ بستگی دارد. در این راستا بهتر است به نکات زیر توجه کنید:
نوع ماساژ: آگاهی داشتن به ماساژ خاصی که قصد انجام و اعمال را دارید، انتخاب روغن ماساژ متفاوت خواهد شد. یکسری روغن ماساژ با اصطکاک کم برای ماساژ سوئدی ایده آل تر می باشد ولی بعضی از روغن های سبک برای ماساژ شدید با اصطکاک بالا مثل ماساژ درمانی بافت عمیق یا ماساژ ورزشی کارآ می باشد. دوری جستن از روغن هایی که بسیار لغزنده بوده و به پوست فرد ماساژ گیرنده جذب نمی شوند، می توانند باعث تحریک پوست وی نیز گردند.
ترجیح شخصی: بعضی از ماساژ گیرنده ها ممکن است نسبت به یک عطر و بوی خاص آلرژی داشته باشند و یا برعکس، نسبت به عطری دیگر احساس خوب و فوق العاده ای دارند. این مورد با توجه به نیاز مشتری انتخاب می شود. ماساژور های کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ با خواست فرد ماساژ گیرنده، روغن ماساژ مورد نظر را انتخاب و ماساژ درمانی، ماساژ سنگ داغ، ماساژ روغن و حوله داغ و سایر ماساژ ها را اعمال می کنند.
زمان و مکان ماساژ: اماکنی که دارای رطوبت بالایی می باشند عموما سبب افزایش روانی روغن ماساژ می گردند. این مورد در عملکرد ماساژور و کیفیت ماساژ به صورت مستقیم تاثیر می گذارد. همچنین در زمان استفاده از روغن های سنگین که ساعت ها بر روی پوست باقی خواهند ماند، لازم است یک حمام برای تمیز کردن پوست بدن فرد ماساژ گیرنده وجود داشته باشد. زمان مناسب برای اعمال ماساژ بستگی به شرایط فیزیکی فرد ماساژ گیرنده دارد. معمولا در زمان های بعد از کار، ورزش و دیگر فعالیت ها که موجب خستگی و درد در اعضای بدن فرد می گردد، می توان ماساژ را اعمال نمود. شما در کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ می توانید با انتخاب ساعت های مختلف که ایده آل تان هست، برنامه خود را تنظیم کنید.
هدف از ماساژ: برخی از روغن ها به دلایل خاصی باید مورد استفاده قرار گیرند. روغن ماساژ آرنیکا برای کاهش درد و التهاب مناسب است. بنابراین ماساژور باید روغن ماساژ انتخابی خود را با توجه به هدفی که از ماساژ دارد مشخص نماید.
آلرژی: بعضی افراد محتمل است به عصاره های خاصی یا برخی از رایحه ها حساس باشند. بنابراین برای جلوگیری از آلرژی، شما باید حساسیت را در نظر بگیرید و اطلاعات روغن ماساژ را مطالعه کنید.
هزینه: یک ماساژ کامل بدن ممکن است حدود ۲۰ تا ۳۰ میلی لیتر روغن ماساژ نیاز داشته باشد، بنابراین توجه به هزینه و قیمت مهم است.


انواع روغن ماساز - روغن ماساژ - خواص روغن ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ
انواع روغن ماساز - روغن ماساژ - خواص روغن ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

انواع روغن ماساز - روغن ماساژ - خواص روغن ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

معرفی دو نوع روغن ماساژ

روغن ماساژ پا نیو اسکای
روغن ماساژ پا نیواسکای دارای فرمول ویژه برای از بین بردن درد و خستگی عضلات می باشد. استفاده مناسب از این نوع روغن ماساژ سبب می گردد که این محلول برای تسکین تنش های عصبی و عظلانی مفید تر باشد. روغن ماساژ پا نیواسکای با همکاری موسسات مختلف تولید و توسعه یافته و بسیار کارآ و ایده آل می باشد در انواع ماساژ.
خصوصیات این روغن ماساژ عبارتست از: _رفع درد و خستگی عضلات. _ ضد تنش های عصبی وعضلانی. _ دارای فرمول مخصوص. _ امکان ترکیب و استفاده همزمان با کرم
روغن ماساژ اسطوخدوس تالیدا

ابتدایی ترین کلمه و حسی که پس از بیان کلمه ماساژ به فکر می‌رسد احساس راحتی و آرامش می‌باشد. ماساژ درمانی بهترین راه برای کاهش استرس‌های ناشی از کار و مشکلات و دیگر استرس‌ها می‌باشد. کسانی که درد عضلانی دارند اگر دو جلسه ماساژ درمانی به طول ده دقیقه یا بیشتر داشته باشند بسیار سریع‌تر درمان می‌شوند. بهبود کوفتگی، رفع خستگی و کاهش درد در ناحیه مورد نظر از فواید استفاده از ماساژ در درمان دردهای عضلانی می‌باشد. روغن ماساژ اسطوخودوس می‌تواند مشکلات تنفسی مانند گریپ، سرماخوردگی، چرک گلو، سرفه و آسم را تسکین دهد. همچنین باعث نرمی و لطافت پوست می‌شود و می‌تواند ظاهر پوست را صاف‌تر و جوان‌تر کند.
خصوصیات این روغن ماساژ عبارتست از: _افزایش مقاومت و نگهداری پوست. _درمان مشکلات تنفسی و آسم. _ضد افسردگی و ضد استرس. _ مناسب برای درمان رماتیسم. _مناسب برای درمان عفونت های قارچی. _رفع خستگی و ایجاد خواب خوب و راحت. _آرامش بخش و ضد هر گونه استرس. _ضد التهاب و باکتری. _دفع بوهای نامطبوع. _ضد درد و ضد اسپاسم عضلانی. _درمان آرتروز و نقرس. _ تسکین میگرن و سردرد. _ مناسب برای انواع پوست


فواید استفاده از روغن ماساژ

ماساژور می تواند برای ارائه ماساژی مناسب چند نمونه روغن ماساژ را با هم ترکیب کند. در سالن های ماساژ به این دلیل از روغن ماساژ استفاده می کنند که:
_ماساژ با روغن گرم سبب می گردد تا تنش و استرس در عضلات کاهش یابد. حتی اگر شما آسیب های استخوانی و ماهیچه ای دیده باشید، ماساژ با روغن گرم بسیار مناسب خواهد بود. بسیاری از ورزشکاران قبل از مسابقات ورزشی ترجیح می دهند از روغن ماساژ گرم استفاده کنند.
_برای حفظ رطوبت پوست، می توان از روغن گردو یا روغن زیتون به طور موثر بر روی پوست بهره برد.
_روغن جوجوبا، آنتی باکتریال است و برای از بین بردن جوش و پاکسازی پوست و شادابی آن مفید است.
_روغن هسته زردآلو دارای ویتامین E کم چرب است و بنابراین پوست به راحتی آن را جذب می کند. این نوع روغن ماساژ بسیار خواهان دارد و مورد استفاده ماساژور ها ست.
_روغن نارگیل برای التهابات پوست سر بسیار مناسب است.
_برای یک مرکز اسپا (دارای سونا و آب درمانی است)، مناسب تر است از شمع ماساژ و روغن ماساژ معطر برای ایجاد فضایی آرامش بخش استفاده برده شود.
_یکی از روغن های گران قیمت روغن بادام است که به سرعت جذب پوست می شود و باعث نرمی و جوانسازی پوست می گردد. روغن بادام برای ماساژ کودک مناسب است. اما افراد مبتلا به آلرژی ممکن دچار حساسیت شوند.
_ماساژ تایلندی یکی از آرامش بخش ترین نوع ماساژ درمانی به حساب می آید. ماساژ تایلندی دارای روغن ماساژ مخصوص به خود می باشد.

انواع روغن ماساز - روغن ماساژ - خواص روغن ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

موارد منع استفاده از روغن ماساژ

استفاده از روغن ماساژ برای انجام ماساژ بسیار بی ضرر است اما برای برخی افراد ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود.
از این روغن ها در موارد زیر دوری نمایید:
_افرادی که مشکلات قلبی و عروقی دارند.
_افراد مبتلا به مشکلات کلیوی و دیالیز.
_افراد مبتلا به سرطان.
_افراد مبتلا به اختلالات خونریزی حاد.

انواع روغن ماساز - روغن ماساژ - خواص روغن ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

سخن پایانی

ماساژ خوب و مناسب و کامل باعث بازیابی انرژی و آرامش افزایی در شما می شود و ذهن و روحتان را فارغ از استرس می کند. بهره بردن از روغن ماساژ، لذت و تجربه آرامشی کامل را افزایش می دهد. با جذابیت های دلپذیر و احساسی لاکچری از روغن، بدن شما به حالت کاملا آرام و بی دغدغه دست می یابد. فقط مطمئن شوید که در انتخاب و خرید روغن ماساژ مناسب، دچار اشتباه نشده باشید و یا اینکه ماساژور شما کار آزموده و متخصص و حرفه ای باشد.


کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز اصفهان ماساژ مرکز اصلی ماساژ در اصفهان دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماساژور های حرفه ای خانم و ماساژور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر واز همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت سعی بر آن دارد بهترین خدمات ماساژ در اصفهان را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در اصفهان ماساژ تجربه کنید.مدیریت کلینیک اصفهان ماساژ با هدف خود را بر این گذاشته است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه اصفهان ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه اصفهان ماساژ به شرح زیر می باشد.
ماساژ تایلندی: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک اصفهان ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در اصفهان ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در اصفهان ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام این ماساژ در مجموعه اصفهان ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند.ماسورهای حرفه ای اصفهان ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک اصفهان ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا، ماساژ پرفرمنس و ماساژ شکلات می باشد.

دیگر مقالات
تمامی حقوق این سایت متعلق به ماساژ اصفهان می باشد