مرکز اسپا در اصفهان

انواع ماساژ - ماساژ اسپا - ماساژ اسپا در اصفهان - ماساژ اسپا چیست | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

اسپا چیست ؟

به طور برای کلمه ی اسپا دو معنای متفاوت وجود دارد که در اینجا این دو معنا قرار داده شده است:
۱.  «اسپا نام قدیم شهری در بلژیک بوده که چشمه‌های آب معدنی زیادی داشته و در آن خدمات آبدرمانی ارایه می‌شده است. نام دقیق این شهر که در دوره رومی‌ها وجود داشته "آکوا اسپادانا" بوده است و به همین دلیل به محل هایی که خدمات آبدرمانی ارایه می‌دادند اسپا اطلاق می‌شد. ولی از آنجا که عموما در مکان‌های آبدرمانی خدمات ماساژ هم ارایه می‌شد، به مرور زمان اسپا به محلی اطلاق شده است که خدمات آبدرمانی و ماساژ ارایه می‌شود.» اما SPA مخفف چیست؟
«SPA سرنام (Acronym) سه کلمه لاتین Sanitas Per Aquam به معنی سلامتی توسط آب است.» این تعریف غریب به نظر می‌رسد چون این عبارت از اواخر قرن بیستم رواج پیدا کرد و قبل از آن چنین عبارت لاتینی مصطلح نبوده است. اینگونه به نظر می‌رسد که این اصطلاح که در هیچ منبع معتبری به آن اشاره نشده است، ساختگی بوده و این سه کلمه برای ساختن نام SPA در کنار هم قرار داده شده‌اند (Backronym).
۲. از طرفی نام قدیم اصفهان، اسپادانا بوده است که آن را برای راحتی اسپا نیز می‌نامیده‌اند (فرهنگ دهخدا). همانطور که از تاریخ برمی‌آید حمام‌های عمومی در اصفهان آن دوره رایج بوده است و حمام‌های تاریخی اصفهان نمادی از شکوه تمدن و فرهنگ ایران زمین بودند، به طوری که یک مورخ فرانسوی در سفرنامه خود می‌نویسد: «در زمانی که اروپاییان در بشکه خود را می‌شویند و یکی از شاهزادگان فرانسوی افتخار می‌کند که ۵ سال حمام نکرده است، در شهرهای اصفهان و کاشان حمام‌های بزرگ و باشکوهی همچون کاخ وجود دارد.» از حمام‌های معروف آن دوران می‌توان به حمام شیخ بهایی، حمام علی قلی‌آقا و حمام شاه اشاره کرد. آنچه در حمام‌های آن دوران رونق داشته است مشت و مال بوده است. بنابراین می‌توان گفت اسپا[دانا] محلی بوده که استفاده از آب در حمام‌ها به همراه مشت و مال (ماساژ) در آن انجام می‌شده است. همنامی این دو شهر ایرانی و اروپایی عجیب و تفکربرانگیز است. از آنجا که در حال حاضر نمی‌توان گفت کدام تعریف اصالت بیشتری دارد، جا برای تحقیقات و بررسی بیشتر در این موضوع باز است، ولی آنچه مسلم است اسپا به محلی اطلاق می‌شود که خدمات آبدرمانی و ماساژ در آن ارایه می‌شود. اسپا محلی برای افزایش سلامتی و تندرستی شماست.
از انواع اسپا می توان به : ماساژ اسپای روزانه (Day spa)، اسپای سلامتی/ اقامتی (Health/ destination spa) و اسپای هتل/ ویلایی (Resort/ hotel spa) اشاره کرد.


اسپای روزانه

اسپای روزانه محلی است که شما در طول روز به آن مراجعه می‌کنید تا خدماتی مانند ماساژ، مراقبت از پوست صورت و خدمات بدن نظیر اسکراب یا رپینگ دریافت نمایید. علت نامگذاری آن این است که برخلاف اسپاهایی نظیر اسپای اقامتی یا اسپای هتل شما شب را در آنجا سر نمی‌کنید. دامنه مشخصات و امکانات در اسپاهای روزانه بسیار زیاد است: از یک اسپای کوچک با ۲ اتاق ارایه خدمات در یک روستای کوچک توریستی گرفته تا یک محل لوکس بزرگ با منوهای طولانی و متنوع.
از جمله امکانات یک اسپا روزانه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
 محل کاملا تمیز و بهداشتی
فضای آرام و ساکت
لباس مخصوص و دمپایی
یک منوی مفصل از خدمات ماساژ، خدمات صورت و خدمات بدن
متخصصین حرفه‌ای ماساژ
اتاق‌های ماساژ مخصوص به همراه ملافه‌های تمیز
محصولات تخصصی اسپا
محل راحت برای نشستن و صرف چای
در اسپاهای بزرگ، کمدهای لاکر و احتمالا سونای خشک و بخار

انواع ماساژ - ماساژ اسپا - ماساژ اسپا در اصفهان - سالن تخصصی ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

ماساژ درمانی - ماساژ اسپا - ماساژ اسپا در اصفهان - ماساژ اسپا چیست | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

اسپای سلامتی، اقامتی

اسپای سلامتی، اقامتی (Health،Destination Spa): این نوع اسپا، محلی است که در آن افراد به جهت تقویت شیوه زندگی خود به روش های زیر از این نوع اسپا بهره می برند:
در اسپاهای سلامتی نیاز است که شما حداقل دو یا سه شب را در آنجا سر کنید تا بتوانید از برنامه‌های آن استفاده بهینه نمایید. در بعضی اسپاها این مدت طولانی‌تر هم می‌شود. مبالغی که این اسپاها دریافت می‌کنند معمولا شامل همه وعده‌های غذایی، کلاس‌ها، سمینارها و بعضی از خدمات ماساژ می شود. اسپاهای سلامتی دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند و در قیمت، اندازه و برنامه‌ها با هم تفاوت های زیادی دارند. آنها می‌توانند از ۸ تا ۲۵۰ میهمان را پذیرا باشند ولی میانگین آنها ۶۰ نفر است. همچنین تفاوت قیمت آنها می‌تواند از شبی چند صدهزار تومان در اسپاهای اقتصادی تا هفته‌ای چند میلیون تومان باشد. وعده غذایی در بعضی می‌تواند کم کالری و در بعضی دیگر بدون محدودیت باشد.
اسپای سلامتی محلی است که هدف اصلی آن کمک به افراد برای تقویت شیوه زندگی خود به روش های زیر می‌باشد:
 منوی غذایی سالم با تاکید بر غلات کامل، میوه‌های تازه و سیزیجات به همراه آموزش تغذیه سالم
یک برنامه کامل از کلاس‌های کاهش استرس، کسب تندرستی و تناسب اندام 
خدمات ماساژ
همایش‌های آموزشی برای آموزش ورود عادت های سالم به زندگی روزمره


اسپای هتل، ویلایی (Resort، Hotel Spa)

اسپای ویلایی یک تجربه آرامش‌بخش را برای اقامت‌کنندگان یا افراد محلی به ارمغان می‌آورند. در یک اسپای ویلایی، شما شب را اقامت کرده، از ماساژها لذت برده و غذاهای مورد علاقه خود را می‌خورید. غذاهایی همچون استیک، نوشابه و...
این اسپاها با اسپاهای سلامتی که هدف آن زندگی سالم و ارتقای شخصیتی است متفاوتند (گرچه ممکن است گیج‌کننده باشد ولی خیلی از اسپاهای سلامتی امروزه خود را اسپای ویلایی می‌نامند چرا که عبارت اسپای ویلایی در اینترنت خیلی بیشتر جست‌وجو می‌شود). یک اسپای ویلایی کلاسیک گلف، تنیس، شنا، کلوپ کودکان، سالن ورزش را ارایه می‌دهد و خدمات اسپا فقط یکی از امکانات آن به حساب می آید. همچنین ممکن است کلاس‌های تمرینی با یا بدون دریافت وجه اضافه برگزار کنند. اسپاهای قدیمی که در دهه ۹۰ میلادی شروع به کار کرده‌اند معمولا کوچک بوده و سطح بالا نیستند در حالی که اسپاهایی که جدیدا راه‌اندازی می‌شوند بزرگ و تجملی هستند.
اسپاهای ویلایی بزرگ فعالیت‌های گوناگون زیادی دارند از قبیل گلف، شنا، تنیس و ...
اسپای هتل معمولا در مناطق شهری بوده و فاقد هرگونه فعالیت در هوای آزاد هستند.
اسپاهای ویلایی بر خلاف اسپاهای سلامتی دارای وعده‌های غذایی رایگان نیستند.
- بسیاری از اسپاهای ویلایی دارای کمپ کودکان هستند در حالی که حضور اطفال در اسپاهای سلامتی ممنوع است.

انواع ماساژ - ماساژ اسپا - ماساژ اسپا در اصفهان - سالن تخصصی ماساژ | کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

کلینیک تخصصی اصفهان ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز اصفهان ماساژ مرکز اصلی ماساژ در اصفهان دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماساژور های حرفه ای خانم و ماساژور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر واز همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت سعی بر آن دارد بهترین خدمات ماساژ در اصفهان را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در اصفهان ماساژ تجربه کنید.مدیریت کلینیک اصفهان ماساژ با هدف خود را بر این گذاشته است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه اصفهان ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه اصفهان ماساژ به شرح زیر می باشد.
ماساژ تایلندی: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک اصفهان ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در اصفهان ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در اصفهان ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام این ماساژ در مجموعه اصفهان ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی اصفهان ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند.ماسورهای حرفه ای اصفهان ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک اصفهان ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا، ماساژ پرفرمنس و ماساژ شکلات می باشد.

دیگر مقالات
تمامی حقوق این سایت متعلق به ماساژ اصفهان می باشد